OSVOJIO OLIMPIJSKO ZLATO

Noah Lyles je osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu u disciplini 100 metara, a sam kraj utrke je bio nevjerovatan.

Lyles je na kraju imao vrijeme od 9.79.784, dok je srebro osvojio Kishane Thompso s Jamajke, koji je imao vrijeme od 9.79.789.

Na zvaničnoj stranici Olimpijskih igara u Parizu je po završetku utrke objavljena i fotografija s kraja utrke, koja na najbolji način ilustruje koliko je Thompson bio blizu pobjede.

Ipak, hiljaditi dijelovi sekunde su na kraju odlučili u korist američkog sprintera, koji je tako ispunio očekivanja i ulogu favorita.

Vrijedi još istaći da je bronzu osvojio Fred Kerley s 0.2 sekunde zaostatka (9:81), a osvajač zlatne medalje s prethodnih Olimpijskih igara Lamont Marcell Jacobs osvojio tek peto mjesto.