TURNIR U BADMINTONU

U finalu olimpijskog turnira u badmintonu ženske konkurencije igrat će prva nositeljica Se Young An iz Južne Koreje i Kineskinja Bing Jiao He, koja je tamo dospjela nakon prave drame u polufinalu.

Naime, olimpijska pobjednica iz Rio de Janeira otprije osam godina Španjolka Carolina Marin dobila je prvi set protiv He s 21:14 te je u drugom vodila s 10:7 kada je teže povrijedila koljeno.

Plačući je pala na tlo, nekoliko joj se minuta pružala pomoć, ali je na kraju Marin ipak morala predati dvoboj.

U prvom ženskom polufinalu An je nakon tri seta savladala Indonežanku Gregoriju Marisku Tunjung s 2:1 (11:21, 21:13, 21:16).

U finalu muške konkurencije igrat će Tajlanđanin Kunlavut Vitidsarn i branitelj naslova Danac Viktor Axelsen.

Vitidsarn je do rezultata karijere stigao 2:0 (21:14, 21:15) pobjedom protiv Malezijca Zii Jie Leeja, dok je Axelen u polufinalu savladao Indijca Lakshyu Sena s 2:0 (22:20, 21:14).

Finala i borbe za bronzane medalje u obje konkurencije na programu su sutra.