TINEJDŽERI BRILJIRALI

Čudesni rumunski plivač David Popovici je postao olimpijski prvak na 200 metara slobodno nakon što je u fotofinišu stigao do pobjede.

Devetnaestogodišnji Popovici je u ne tako brzoj, ali uzbudljivoj utrci na 200 metara slobodno slavio u nevjerovatnoj završnici sa vremenom 1:44,72 i osvojio najvažniju medalju u karijeri.

Popovici, koji ima srbijanske korijene, je, inače, peterostruki evropski i dvostruki svjetski prvak na 100 i 200 metara slobodno.

Britanac Matthew Richards je osvojio srebro sa samo dvije stotinke zaostatka, dok je bronzu kući ponio Amerikanac Luke Hobson, koji je kasnio sedam stotinki za pobjednikom.

@romania David Popovici just made history with his gold medal win in the 200m swim at the Paris Olympics! 🥇🏊‍♂️ How amazing was that race? Who else was on the edge of their seat? Let’s show some love for this incredible athlete! 💪🔥 #foryoupage #fyp #swimming #Olympics2024 #DavidPopovici #goldmedal #ParisOlympics #sports ♬ original sound - Romania
Od ostalih jučerašnjih nastupa treba izdvojiti onaj Kanađanke Summer McIntosh koja je pokorila konkurenciju u disciplini 400 metara mješovito.

Ova maloljetna djevojka (17) je stigla do prvog olimpijskog zlata slavivši ubjedljivo u finalu utrke sa vremenom 4:27,71.

Koliko je McIntosh bila dominantna govori podatak da je drugoplasirana Amerikanka Katie Grimes zaostala skoro šest sekundi, a trećeplasirana Amerikanka Emma Weyant više od sedam sekundi.