NIJE ŽELIO IZGOVORE

Plivač britanskog tima Adam Peaty bio je pozitivan na koronavirus dan nakon što je osvojio srebro na 100 metara prsno na Olimpijskim igrama u Parizu.

Peaty, šestostruki osvajač olimpijskih medalja, prepustio je zlato Italijanu Nicolu Martinengiju za dvije stotinke sekunde u uzbudljivom finalu.

Britanac je u Parizu lovio treće uzastopno zlato u ovoj disciplini nakon što je slavio u Rio de Janeiru i Tokiju, ali nije uspio.

Peaty je kazao kako se loše osjećao jutro nakon utrke, ali je to odbio koristiti kao opravdanje za "izgubljeno zlato". Peaty se također mučio s promuklim grlom.

U satima nakon finala simptomi su mu se pogoršali i testiran je na COVID rano ujutro u ponedjeljak. Bio je pozitivan u tom trenutku. Nadamo se kako će se vratiti u konkurenciju za štafete kasnije u plivačkom programu objavio je Britanski olimpijski odbor (BOA).

Osmostruki svjetski prvak, koji je osvojio dvije uzastopne zlatne medalje u Riju 2016. i Tokiju 2021., također će se takmičiti u štafeti za britanski tim.