Rezultati izazvali gnjev

Fudbaleri Plato Uniteda su osigurali učešće u višem rangu takmičenja, jer su u tri utakmice play-offa postigli ukupno 81 gol, dok su igrači Polisa dali "samo" 69 golova.

Fudbalska federacija Nigerije suspendovala je četiri ekipe koje su igrale utakmice baraža za plasman u viši rang takmičenje, jer su ti mečevi završeni "skandaloznim" rezultatima.
Ekipa Plato Uniteda pobijedila je sa 79:0 tim Akubra, dok je Polis demolirao Babajaro sa 67:0. Tim ekipama su trebale pobjede sa velikom razlikom kako bi iz amaterskog ranga takmičenja prešle u profesionalnu ligu Nigerije, odnosno u treću diviziju, što je najniži rang takmičenja. Ti rezultati su izazvali gnjev i neograničenu suspenziju za sva četiri kluba i istragu Fudbalskog saveza Nigerije, prenosi portal medio.
Plato United je, naime, postigao 72 gola u drugom poluvremu, odnosno pogađali su mrežu na svakih 40 sekundi. S druge stane, ekipa Polis je, poslije skromnih 6:0 u prvom poluvremnu, u drugom dijelu igre postigla čak 61 pogodak.