Kvalifikacije za SP

U nastavku kvalifikacija južnoameričke zone za Svjetsko nogometno prvenstvo 2014. godine, Ekvador i Argentina su odigrali neodlučeno 1:1. Argentina je prva na tabeli s 3 boda više i utakmicom više od drugoplasirane Kolumbije.

Utakmica na Olimpijskom stadionu u Quitu, glavnom gradu Ekvadora, ostat će upamćena po nesvakidašnjem incidentu argentinskog reprezentativca Javiera Mascherana, koji je četiri minuta prije kraja susreta šutnuo čovjeka koji vozilom iznosi povrijeđene igrače s terena, zbog čega je dobio izravan crveni karton.
Kolumbija se pobjedom 2:0 protiv Perua učvrstila na drugom mjestu južnoameričke kvalifikacije skupine, a u ostalim utakmicama Urugvaj je u gostima svladao Venezuelu 1:0, dok je Čile bio bolji od Bolivije 3:1.
Iz Južne Amerike prve četiri reprezentacije izravno će se plasirati na SP u Brazilu, dok će petoplasirana reprezentacija u dodatni krug kvalifikacija protiv predstavnika Azije.
1. Argentina 13 7 5 1 25: 9 26
2. Kolumbija 12 7 2 3 21: 7 23
3. Ekvador 12 6 3 3 17:12 21
4. Čile 13 7 0 6 21:21 21