Atlanta - Roma 2:3

U okviru 26. kola italijanske nogometne lige Roma je u gostima savladala Atalantu rezultatom 3:2. Drugi pogodak za rimski klub postigao je Miralem Pjanić. Bh. reprezentativac sjajno je pogodio iz slobodnog udarca.

Ipak, domaći su prvi stigli do vodstva. Poentirao je Marko Livaja u 9. minuti. Samo četiri minute kasnije bilo je 1:1. Gol za Romu postigao je Marquinho. Igrala se 34. minuta kada je Miralem Pjanić sa nekih 20 metara efektnim udarcem matirao Consiglija.
Međutim, na odmor se otišlo kod rezultata 2:2. I drugi pogodak za Atalantu djelo je hrvatskog inetrancionalva Livaje. Rimljani su osigurali pobjedu u 71. minuti kada je gol postigao Torosidis. Inače, utakmica se odigrala u izuzetno teškim uslovima.
Pjanića je u 72. minuti zamijenio Florenzi. Roma trenutno ima 40 bodova i nalazi se u sredini tabele.