Primera

Nogometaši Atletico Madrida upisali su peti ovosezonski poraz u Primeri, a svih pet doživjeli su u gostima. Ovog puta bolji od ekipe Diega Simeonea bio je Rayo Vallecano s 2-1.

Bila je to prva domaća pobjeda Rayo Vallecana protiv Atletica od januara 1994. godine kada je bilo također 2-1. Gvinejac Alhassane Bangoura doveo je domaćine u vodstvo nakon manje od tri minute igre u prvom poluvremenu. Bio je to treći pogodak 20-godišnjeg Afrikanca ove sezone.
Trideset minuta kasnije drugi je 20-godišnjak, Brazilac Leo Baptistao, povisio na 2-0 svojim sedmim ovosezonskim pogotkom u svojoj prvoj sezoni u najvišem rangu španskog nogometa, a rezultat se nije mijenjao sve do posljednje minute sudačke nadoknade.
Tada sjajni Kolumbijac Radamel Falcao postiže svoj 19. prvenstveni pogodak, prvi nakon 13. jabnuara i povratka od povrede. No, slaba mu je to utjeha kada je njegov Atletico sada na 12 bodova od Barcelone, a Real zaostaje svega četiri!
Od ostalih rezultata izdvojimo težak domaći poraz Athletic Bilbaa od Espanyola. Bilo je 4-0 za katalonsku ekipu, koja je susret riješila u razmaku od dvije minute drugog dijela. Iako je gubio nakon prvih 45 minuta, Athletic se raspao tek nakon drugog gola u 57. minuti. Svega minuta nakon pogotka Victora Sancheza, Christhian Stuani postiže za 3-0, a konačnih 4-0 postavlja Verdu u 75. minuti.
Primera 23. kolo:
Athletic Bilbao – Espanyol 0-4 (Moreno 28, Victor Sanchez 57, Stuani 58, Verdu 75)
Rayo Vallecano – Atletico Madrid 2-1 (Bangoura 3, Leo Baptistao 33 / Falcao 90+5)
Zaragoza – Real Sociedad 1-2 (Apono 90+2 11m / Griezmann 11, Agirretxe 32)
Barcelona - Getafe 6-1 (Sanchez 6, Messi 13, Villa 58, Tello 79, Iniesta 90, Pique 90+2 / Alvaro 83)
1. Barcelona 23 20 2 1 78-26 +52 62
2. Atlético Madrid 23 16 2 5 44-23 +21 50
3. Real Madrid 23 14 4 5 58-22 +36 46
4. Málaga 23 11 6 6 36-21 +15 39
5. Valencia 23 11 4 8 32-35 -3 37
6. Rayo Vallecano 23 12 1 10 33-39 -6 37
7. Real Sociedad 23 10 6 7 37-29 +8 36
8. Real Betis 22 11 2 9 31-34 -3 35