U PORAZU OD IRANA

U posljednjem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva u futsalu desio se skandal u kojem je glavni akter bio golman Francuske Thibaut Garros.

Iran i Francuska su u posljednjem kolu odlučivali o prvom mjestu u grupi F, a nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, Iran je poveo skandaloznim pogotkom Aghapoura u 25. minuti.

Garros tokom čitave akcije nije bio postavljen kako treba, a kada je Iranac šutirao direktno u Garrosa, golman Francuske se izmakao kako bi lopta završila u mreži.

Do kraja susreta Garros je primio još tri pogotka, a Francuzi su u samom finišu uspjeli postići jedan gol za konačnih 4:1.

Ispostavilo se da su Francuzi zbog poraza i osvajanja drugog mjesta u grupi za narednog protivnika u osmini finala dobili Tajland, dok će Iran igrati protiv Maroka.

No, već u četvrtfinalu bi Iranci trebali igrati s Brazilom, a Francuzi s pobjednikom duela Paragvaj - Afganistan, te su vjerovatno zbog toga namjerno izgubili od Irana, a golman Garros se na nefer način pobrinuo za to.