Liga nacija

Kosovo je pobijedilo 4:0 u susretu u kojem su domaći navijači istakli transparent ‘Kosovo je Srbija’.

Nogometaši Kosova pobijedili su u ponedjeljak navečer u gostima Kipar sa čak 4:0, u drugom kolu grupe 2, divizije C Lige nacija.

Strijelci za Kosovo bili su Vedat Muriqi iz jedanaesterca u devetom i 21. minuti, Albion Rrahmani u 48. i Lumabradh Dellova u 55. minuti.

Utakmica je bila prekinuta pošto su domaći navijači istakli transparent “Kosovo je Srbija”, prenosi Tanjug.

Policija uklonila transparent

Glavni sudija prekinuo je susret u 33. minuti na žalbu gostujućeg tima, a utakmica se nastavila nakon što je policija uklonila transparent.

Kosovo je u prvom kolu na domaćem terenu poraženo od Rumunije, dok je Kipar u gostima savladao Litvaniju, podsjeća Hina.

U sljedećem kolu Kosovo dočekuje Litvaniju, dok Kipar dočekuje Rumuniju.