WEST HAM NEMOĆAN

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na London stadionu u 3. kolu Premiershipa ekipu West Hama rezultatom 3:1 te su tako zadržali stopostotni učinak na početku nove sezone.

Većina golova je postignuto u prvom poluvremenu, a krenulo je pogotkom Haalanda u 10. minuti.

Samo devet minuta kasnije West Ham je stigao do izjednačenja nakon što je Dias nesretno loptu poslao u svoju mrežu.

Ipak, sjajni Haaland je nakon pola sata igre postigao još jedan pogodak nakon što je zakucao loptu pod prečku te doveo City u vodstvo od 2:1.

U drugom poluvremenu West Ham je čak imao bolje prilike od rezervisanog Cityja, međutim, igralo se većinom na sredini terena.

Konačnih 3:1 postavio je fenomenalni Haaland koji je šest minuta prije kraja meča pobjegao odbrani domaćih i potom rutinski pogodio te zaokružio hat-trick. Podsjetimo, Haaland je i u prošlom kolu ostvario hat-trick te je fenomenalno otvorio novu sezonu.

City nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova, a u narednom kolu dočekuje Brentford. West Ham je osvojio tri boda te mu slijedi gostovanje Fulhamu.