REMI S BRIGHTONOM

Nogometaši Arsenala i Brightona podijelili su bodove na Emirates stadionu u 3. kolu Premiershipa odigravši neriješeno 1:1.

Prvo poluvrijeme pripalo je Arsenalu koji je imao nekoliko odličnih prilika pred golom potpuno bezopasnih gostiju.

Nagrada je stigla sedam minuta prije odlaska na odmor kada je Arsenal izveo odličan kontranapad. Saka je na kraju uposlio Havertza koji rutinski matirao golmana za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Ključni detalj utakmice dogodio se u četvrtoj minuti drugog poluvremena kada je Rice dobio drugi žuti karton zbog nesportskog ponašanja pa je morao ranije u svlačionicu. Ova situacija izazvala je brojne kontroverze te će se sigurno o njoj pričati i u narednim danima.

Kazna je stigla samo devet minuta kasnije kada je Joao Pedro šokirao domaće navijače pogotkom za 1:1.

Do kraja utakmice gledali smo otvorenu utakmicu i šanse su se redale pred oba gola. Pogotovo su opasni bili gosti koji ipak nisu iskoristili igrača više i brojne šanse da dođu do preokreta. Ostalo je 1:1.

Brighton i Arsenal su sada na prva dva mjesta Premirshipa, a oba kluba su osvojila po sedam bodova u prva tri kola. U narednom kolu Arsenal gostuje Tottenhamu, a Brighton će dočekati Ipswich.