OGROMNO POJAČANJE

Nogometaši Barcelone sinoć su na stadionu Campo de Futbol de Vallecas u 3. kolu La Lige pobijedili ekipu Raya Vallecana rezultatom 2:1 te su tako zadržali stopostotni učinak na početku nove sezone.

Pravi šok za Katalonce uslijedio je već u devetoj minuti susreta kad je Lopez pogodio za vodstvo Raya. Barcelona je očekivano nakon toga preuzela inicijativu, ali nisu uspjeli do odlaska na odmor stvoriti veći broj prilika pa su tako ostali i bez pogotka.

U nastavku utakmice Barcelona je zaigrala znatno bolje, a nagrada je stigla pola sata prije kraja meča kada je Pedri pogodio za izjednačenje 1:1.

Nastavljala je Barcelona s napadima, a do preokreta je stigla osam minuta prije kraja meča kada je preciznim udarcem gol za pobjedu 2:1 postigao Dani Olmo i to na svom debiju za Katalonce.

Barcelona tako ima devet osvojenih bodova iz prva tri kola, a u narednom dočekuje Valladolid. S druge strane, Rayo je osvojio četiri boda i sada mu slijedi gostovanje Espanyolu.