PREMIERSHIP

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Ipswich rezultatom 4:1 u 2. kolu Premiershipa uz hat-trick sjajnog Erlinga Haalanda.

Gosti su poveli u 7. minuti golom Szmodicsa, ali to kao da je naljutilo aktuelne prvake koji su u rasponu od samo šest minuta postigli tri gola.

Prvo je Haaland iz penala poravnao na 1:1 u 12. minuti, da bi De Bruyne samo dvije minute kasnije preokrenuo nakon greške golmana Ipswicha Murića.

Pitanje pobjednika riješio je Haaland u 16. minuti kada je povisio na 3:1, a fenomenalni Norvežanin je hat-trick kompletirao dvije minute prije kraja kada je postavio konačnih 4:1.

Tottenham je na svom terenu razbio očajni Everton 4:0 (Bissouma 14', Son 25', 77', Romero 71'), dok sjajan početak sezone billježi Nottingham Forest koji je kao gost savladao Southampton 1:0 golom Gibbs-Whitea.

Rezultati i strijelci:

Crytsal Palace - West Ham 0:2 (Soucek 67', Bowen 72')

Fulham - Leicester 2:1 (Smith Rowe 18', Iwobi 70' / Faes 38')

Manchester City - Ipswich 4:1 (Haaland 12' pen., 16', 88', De Bruyne 14' / Szmodics 7')

Southampton - Nottingham Forest 0:1 (Gibbs-White 70')

Tottenham - Everton 4:0 (Bissouma 14', Son 25', 77', Romero 71')