PRIJATELJSKI SUSRET

Barcelona je pobijedila Real Madrid rezultatom 2:1 u prijateljskom duelu u East Rutherfordu, u sklopu pripremne turneje obje ekipe po Sjedinjenim Američkim Državama.

Pau Victor je doveo Barcu u vodstvo u 42. minuti, a potom je u 54. pogodio i za 2:0.

Konačnih 2:1 postavio je Nico Paz nakon odličnog ubačaja Arde Gülera iz kornera.

No, ono što je posebno zanimljivo je da je utakmica prekinuta duže od jednog sata, i to već u 12. minuti zbog munja.

Sudija je, kada je čuo grmljavinu, odlučio poslati nogometaše u svlačionicu, a kapiten Reala Luka Modrić mu se žestoko usprotivio.
  Modrić je zahtijevao od sudija da se utakmica ne prekida, uvjeravao ga je da se ništa neće dogoditi, no na kraju mu nije promijenio mišljenje i morao je sa ostalim saigračima otići u svlačionicu.