OLIMPIJSKI TURNIR

Prva utakmica olimpijskog turnira u nogometu između Argentine i Maroka ponudila je ogroman skandal.

Naime, Marokanci su vodili 2:0 nakon čega su se Gaučosi vratili u igru i smanjili prednost afričke selekcije.

Pokušavali su do kraja doći do izjednačenja rezultata, a u tome su i uspjeli u 15. minuti nadoknade preko Facunda Medine.

Nakon toga su marokanski navijači utrčali na teren, a glavni sudija Glenn Nyberg je odlučio prekinuti susret i vratiti igrače u svlačionicu.

U tom trenutku se mislilo da je svirao kraj utakmice na stadionu Geoffroy-Guichard, no to nije bio slučaj.

Marokanski navijači su zamoljeni da napuste travnjak, a u međuvremenu je ostala odluka da rezultat bude 2:2.

Ipak, ta odluka je promijenjena te su se igrači morali vratiti na teren gdje će odigrati preostale tri minute bez gledatelja.

Sudija se konsultovao sa VAR tehnologijom i poništio pogodak Argentinaca tako da je prilikom nastavka meča rezultat bio 2:1 u korist afričke selekcije.

Dodajmo da je utakmica okončana pobjedom Marokanaca rezultatom 2:1.