EURO 2024

Nogometna reprezentacija Francuske je nakon penal drame protiv Portugala obezbijedila plasman u polufinale Eura gdje ih čeka duel sa Španijom.

Prvo poluvrijeme je bilo za zaborav, a u nastavku se susret otvorio pa smo vidjeli konačno i neke prilike.

Prvo je zaprijetio Mbappe u 50. minuti susreta, ali je njegov udarac odbranio portugalski golman da bi u 61. Bruno Fernandes propustio najbolju šansu na utakmici odnosno njegov udarac je zaustavio Maignan.

Dvije minute kasnije novo veliko uzbuđenje ispred gola Francuske, ali je Maignan zaustavio udarac Vitinhe. U 66. Francuska je imala najbolju šansu na utakmici. Kolo Muani je fantastično šutirao, ali Ruben Dias je još bolje reagovao i spasio Portugal.

Igrala se 70. minuta susreta kada je Camavinga bio oči u oči sa Diegom Costom, ali je šutirao pored gola.

To je bilo posljednje uzbuđenje u regularnom dijelu utakmice pa se otišlo u dodatnih 30 minuta gdje je Portugal imao dvije velike šanse u prvom produžetku, ali ih nisu iskoristili Ronaldo i Leao.

Imali su Portugalci i šansu u 120. minuti preko Nuna Mendesa, ali ga je zaustavio Maignan i odveo susret na penale.

Tamo je uspješnija bila selekcija Francuske koja će u polufinalu igrati protiv Španije koja je danas pobijedila Njemačku 2:1.