Nogometna reprezentacija Njemačke sinoć je pobijedila Dansku rezultatom 2:0 i tako prošla u četvrtfinale Eura, no susret je mogao otići i na drugu stranu da Thomas Delaney nosi manji broj kopački.

Naime, u 49. minuti Danci su postigli vodeći gol na utakmici kada je štoper Joachim Andersen u maniru rasnog strijelca matirao Manuela Neuera nakon gužve u kaznenom prostoru.

Danci su proslavili vodeći pogodak na susretu, no sudija Michael Oliver je nakon konsultacija sa VAR sudijom Stuartom Atwellom poništio pogodak.

Naime, prije nego što je lopta došla do Andersena Thomas Delaney je šutirao, a nakon što je Kai Havertz izblokirao njegov šut lopta je došla do Andersena koji je pogodio.

Ipak, gol je poništen jer je vrh Delaneyjeve kopačke bio u ofsajdu kada je lopta upućena prema njemu.

Da stvar bude gora po Dance, samo dvije minute kasnije lopta je pogodila Andersena u ruku u njegovom kaznenom prostoru i dosuđen je penal kojeg je Havertz pretvorio u pogodak.

Konačnih 2:0 postavio je Jamal Musiala u 69.minuti susreta.

Poništeni pogodak Andersena možete pogledati ovdje.