POSLJEDNJI TEST

Nogometaši Portugala ubjedljivo su savladali Irsku rezultatom 3:0 u prijateljskom meču koji je bio posljednja provjera Portugalcima pred odlazak na Euro.

Domaći su poveli u 18. minuti golom Joao Felixa, a onda je na scenu u drugom poluvremenu stupio Cristiano Ronaldo.

U 50. minuti postigao je izvanredan gol kojim je podsjetio na najbolje dane u karijeri, a samo deset minuta kasnije ponovo je lijepo završio akciju svog tima za konačnih 3:0.
  Portugal je tako nakon poraza u meču protiv Hrvatske (1:2) u kojem nije igrao Ronaldo, ipak uspješno najavio predstojeće Evropsko prvenstvo na kojem će biti jedan od glavnih favorita.

Portugal je smješten u grupu F sa Češkom, Turskom i Gruzijom, a turnir otvaraju duelom protiv Čeha 18. juna.