SUDILI PREKRŠAJ

Košarkaška reprezentacija Francuske je na čudesan način došla do pobjede protiv selekcije Japana na Olimpijskim igrama rezultatom 94:90 poslije produžetka.

Francuzi su nakon prvog poluvremena vodili pet poena prednosti, bilo je 49:44 da bi se Japanci u posljednjoj četvrtini u potpunosti vratili u život.

Vodili su 84:80 uoči posljednjih deset sekundi kada je Vincent Collet tražio minutu odmora. Onda je Strazel pogodio trojku nakon asistencije Goberta uz faul Kawamure pa je pogodio i dodatno bacanje za 84:84.

Kawamura je dotakao Strazela lijevom rukom po tijelu, ali nije utjecao na njegov šut niti ga je uopšte dirao po šuterskoj ruci tako da su sudije odlučile donijeti odluku u korist domaćina i tako dodatno iznervirati Japance.

Uslijedio je timeout azijske selekcije, ali je Kawamura promašio posljednji šut za tri poena te je susret otišao u produžetke gdje je Francuska bila superiorna i došla do pobjede.