Fudbaleri Njemačke sinoć su sjajnom pobjedom protiv Grčke (4:2) postali drugi polufinalisti Evropskog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini.

Efikasnom igrom "Elf" je poslao poruku svim preostalim reprezentacijama da jedan od glavnih kandidata za osvajanje titule prvaka Evrope.

Nijemci su poveli 1:0 golom svog kapitena Lahma u 39. minutu i tim rezultatom se otišlo na odmor. Grci su u drugi dio ušli mnogo otvorenije i to im se isplatilo kada je Samaras u 55. minutu izjednačio na 1:1.

Zatim je uslijedila ofanziva Nijemaca, a tri gola padala su kao na traci. Khedira 61., Klose u 68. i Reus u 74. minutu završili su posao protiv Grka.

Do kraja Grci su samo uspjeli ublažiti poraz nakon što je Salpingidis pogodio iz jedanaesterca u 89. minutu.