U subotu i nedjelju 28. i 29. maja u Mitrovici je održano takmičenje Kupa Kosova za mlađe i starije juniore i juniorke u atletici. Atletski klub “ENVERNELE“ iz Vitomirice je opet dokazao svoj ogromni potencijal osvajanjem trećeg mjesta.

Prvi je bio A.K. “LLAPI“ iz Podujeva sa 315,5 poena, a drugo mjesto je zauzeo domacin A.K. “TREPÇA” iz Mitrovice sa 225,5 poena, a sa 209,5 poena treće mjesto je osvojio A.K. ”ENVERNELE” iz Vitomirice.

Faik Balić, direktor i trener ovog kluba ističe da je bilo grešaka prilikom bodovanja kao i da nisu ubačeni svi postignuti rezultati vitomiričkog kluba jer realno ovom klubu pripada drugo mjesto.

“Ovo je veliki uspjeh kluba "EnverNele" jer su većina takmičara koji su sudjelovali bili pionirska a ne juniorska ekipa, a to znači mlađi od 3 do 6 godina od ostalih takmičara iz druguh ekipa pa se zato i ovaj uspjeh mora smatrati veličanstvenim. Osvojili smo 13 zlatnih, 9 srebrenih i 16 brončanih medalja”, rekao je Faik Balić.

Rilind Blakaj: 1 brončana medalja

Uprava kluba posebno pohvaljuje odlične rezultate Almine Zejnilović iz Ljubova, Faruka Balića iz Vitomirice i Arnele Halilović iz Dobruše.