Muke nogometaša Tottenhama s Manchester Unitedom se nastavljaju. Spursi ni u 26. utakmici zaredom, u svim takmičenjima, nisu uspjeli doći do pobjede nad “crvenim vragovima”.

United je u posljednjoj subotnjoj utakmici 10. kola Premierlige na svom Old Traffodu pobijedio goste s 2-0 i ponovno se izjednačio s Arsenalom po broju bodova (20). Oba kluba za vodećim Chelseajem zaostaju pet bodova.

Sadržajnu subotnju utakmicu već je u prvoj minuti najavio Koreanac Park pogodivši okvir Tottenhamovog gola, a samo sedam minuta kasnije na drugoj je strani isto pošlo za nogom i Rafaelu van der Vaartu. Ekipa Alexa Fergusona povela je u 30. minuti kad je kapiten Nemanja Vidić iskoristio ubacivanje Nanija i glavom poslao loptu iza leđa Gomesa. Sedam minuta kasnije s otprilike 17 metara odlično je pucao Luka Modrić, ali se Edwin van der Sar, koji je u petak napunio 40 godina, sjajno protegnuo i obranio.

Manchester je pobjedu potvrdio u 84. minuti rijetko viđenim bizarnim pogotkom Nanija. Tottenhamov golman Gomes je mislio da je sudac dosudio prekršaj i ispustio je loptu iz ruku s namjerom da izvede slobodan udarac. No, s leđa mu se prikrao portugalski veznjak, došao do lopte i, nakon trenutka oklijevanja, poslao je u praznu mrežu.

Pomoćnik je najprije poništio pogodak, no glavni sudac Mark Clattenburg je pokazao na centar što je izazvalo velike proteste gostiju. U toj je gužvi žuti karton zbog prigovora zaradio i Modrić koji je u 62. minuti, nakon izlaska Robbieja Keanea, preuzeo kapitensku traku.

Premiership, 10. kolo:

Manchester United - Tottenham 2-0 (Vidić 30, Nani 84)
Arsenal - West Ham 1-0 (Song 88)
Blackburn - Chelsea 1-2 (Mwaruwari 21 / Anelka 39, Ivanović 84)
Everton - Stoke City 1-0 (Yakubu 67)
Fulham - Wigan 2-0 (Dempsey 30, 44)
Wolverhampton - Manchester City 2-1 (Milijaš 30, Edwards 57 / Adebayor 23 - 11 m)

1. Chelsea 10 8 1 1 27-3 25
2. Arsenal 10 6 2 2 22-10 20
3. Manchester United 10 5 5 0 22-12 20
4. Manchester City 10 5 2 3 13-10 17
5. Tottenham 10 4 3 3 11-10 15
6. West Bromwich Albion 9 4 3 2 13-15 15
7. Everton 10 3 4 3 10-8 13
8. Fulham 10 2 6 2 12-11 12